Indie_sized biale_szalenstwo_sized dwa_plus_dwa_sized all_inclusive_sized wycieczki_objazdowe_sized

Królewskie Węgry - 3 dni

Eger-Budapeszt-Estergom-Vysehrad-Sentendre

W programie: Eger: e słynną Bazyliką, barokowym kościołem Minorytów, średniowieczną twierdzą i Minaretem. Spacer po dolinie Pięknej Mężatki z możliwością degustacji i zakupu słynnego Egri Bikaver. Zwiedzanie tzw. Zakola Dunaju. Estergom i największa bazylika Węgier wznosząca się monumentalnie na naddunajskim wzgórzu. Vysehrad – dumna twierdza średniowiecznych królów Węgier ze wspaniałą panoramą na zakole Dunaju. Sentendre – barwne, wielokulturowe miasteczko, które dziś przyciąga niepowtarzalną atmosferą, kilkudziesięcioma galeriami sztuki i uroczymi kafejkami wzdłuż dunajskiego brzegu.Budapeszt: zakwaterowanie w komfortowym hotelu 4* w Budzie, możliwość relaksu w hotelowym SPA. Wieczorem wyjazd na Górę Gellerta. Zwiedzanie placu Bohaterów z pomnikiem Milenium, parku Jubileuszowego, dworca Wschodniego, Bazyliki św Stefana, reprezentacyjnej ulicy Vaci, Parlamentu, Mostu Łańcuchowego, Zamku w Budzie, kościoła Macieja, baszty Rybackiej, cytadeli na Górze Gellerta. Po południu wyjazd w rejon wzgórz tokajskich – komentowana degustacja słynnych win tokajskich w zabytkowym gospodarstwie winiarskim z możliwością zakupu.

Cena od 690 zł./os.*

budapest-postcard l  chain-bridge-budapest-3 l  chain-bridge-budapest l

 

Czytaj więcej: Królewskie Węgry - 3 dni

Habsburskie stolice - 4 dni

Praga-Wiedeń-Budapeszt

W programie: Praga: spacer z przewodnikiem od klasztoru na Strachowie poprzez kompleks rezydencji królewskich na Hradczanach na Malą Stranę. Następnie przez Most Karola przejście do dzielnicy żydowskiej Josefov, następnie do wspaniałego Rynku Starego Miasta z gotyckim ratuszem, pięknymi kamienicami mieszczańskimi, pomnikiem Jana Husa i niepowtarzalnymi wieżycami kościoła Przed Tynem. Stamtąd dotrzemy do Traktu Królewskiego i jednej z zachowanych gotyckich baszt – Bramu Prochowej stamtąd już tylko kilka kroków do słynnego Placu Wacława zwieńczonego Muzeum Narodowym. Wiedeń: spacer z przewodnikiem miejskim po Pierwszej Dzielnicy: Plac Marii Teresy, dziedzińce cesarskiej rezydencji Hofburg, Hiszpańska Szkoła Jazdy, ulica Graben, Katedra. Następnie autokarowe zwiedzanie ulicy Ringstrasse oraz Placu Karola. Budapeszt: Plac Bohaterów z pomnikiem Milenium, Park Varosliget z pięknym kompleksem termalnym im. Sechenyiego, zamek Vajdahunyiad, Bazylika św Stefana i okolice Parlamentu. Następnie spacer po Wzgórzu Zamkowym, ozdobionym Zamkiem Królewskim, Kościołem Macieja oraz białymi wieżyczkami neoromańskiej Baszty Rybackiej. Następnie przejazd do barwnego miasteczka Szentendre – wizyta w Muzeum Jubilerstwa Węgierskiego i Szlifierni Diamentów. Wieczorem – wjazd na Górę Gelerta i pożegnanie miasta z niezapomnianą wieczorną panoramą stolicy Węgrów.

Cena od 625 zł./os.*

budapest-afternoon l  mala-strana-prague l  Viedeń

Czytaj więcej: Habsburskie stolice - 4 dni

 

Informacja o plikach „cookie”

Strona korzysta z plików cookies, korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji na temat ochrony prywatności znajdziesz w naszej Polityce Czytaj więcej…

Zrozumiałem