Indie_sized biale_szalenstwo_sized dwa_plus_dwa_sized all_inclusive_sized wycieczki_objazdowe_sized

Salzburg i Monachium - zamki Ludwika Szalonego - 6 dni

Salzburg-Monachium

W programie: Zwiedzanie z przewodnikiem starówki Salzburga: plac Mozarta, Katedra, twierdza miejska, stary cmentarz i katakumby, kościół św Piotra, dom i pałac Mozarta, ogrody Mirabell. Czas wolny na zwiedzanie wybranych muzeów Salzburga i kolację. Wjazd kolejką na Untersberg – wspaniała panorama Salzburga i okolic. Przejazd do kompleksu pałacowo-ogrodowego Hellabrun ze słynnymi trickami wodnymi. Po południu przejazd do Prien – rejs stateczkiem na wyspę Herreninsel, spacer po parku i zwiedzanie zamku Ludwika Szalonego. Przejazd romantyczną trasą do Fussen, w którego otoczeniu znajdują się dwa najsłynniejsze pałace związane z działalnością szalonego króla Ludwika II Wittelsbacha: pałac jego dzieciństwa Hochenschwangau oraz bajkowy pałac Neuschwanstein. Zwiedzanie tzw. zamku Królewny Śnieżki (wjazd lokalnym transportem do poziomu mostku Marii, przejście górską ścieżką do zamku, zwiedzanie). Przejazd do malowniczego pałacu Linderhof – zwiedzanie kolejnego cacka architektonicznego Ludwika Bawarskiego. Całodzienna wizyta w Monachium. Zwiedzanie z przewodnikiem bawarskiej stolicy: Plac Królewski z monumentalnymi budowlami w stylu hellenistycznym, Katedra NMP, Ratusz, Assamkirche - niesamowity rokokowy kościół braci Assamów, miejska rezydencja władców Bawarii – rodu Wittelsbachów (możliwość zwiedzania słynnego skarbca), pałac Nymphenburg – podmiejska sadyba władców Bawarii z imponującą kolekcją portretów pięknych metres, BMW Welt i tereny olimpijskie.

Cena od 999 zł./os.*

salzburg-cathedral l  neuschwanstein-1 l  hohenschwangau-castle-bavaria l

 

Czytaj więcej: Salzburg i Monachium - zamki Ludwika Szalonego - 6 dni

Wojenne tajemnice Śląska i Brandenburgii z Tropical Island - 3 dni

Osówka-Berlin-Tropical Island

W programie: Osówka: zwiedzanie kompleksu podziemnego miasta z czasów Drugiej Wojny Światowej, wchodzącego w skład potężnego projektu „Riese”. Przejazd u podnóża Karkonoszy do zamku Czoha. Zakwaterowanie w hotelu na zamku. Zwiedzanie zamku. Berlin: autokarowe zwiedzanie miasta: od Aleksanderplatz przez okolice Katedry Ewangelickiej, Wyspę Muzealną oraz reprezentacyjny deptak Unter den Linden, przez Reichstag, Bramę Brandenburską, aż po Check Point Charlie, Potsdamer Platz – świadectwo zabliźniania ran po Murze Berlińsim. Chwila czasu wolnego na obiad w ultra-nowoczesnym centrum komercyjnym Sony Center. Dalszy ciąg zwiedzania miasta: zabytki Wyspy Muzealnej: Katedra Ewangelicka, Nowa i Stara Galeria, Muzeum Egipskie, Muzeum Pergamonu oraz Tiergarten z Gedaechtniskirche – kościołem Pamięci Cesarza Wilhelma. Pałac i park w Charlottenburgu. Przejazd do Tropical Island. Nocleg. Relaks w kompleksie basenów Tropical Island.

Cena od 750 zł./os.*

Osówka  berlin wieza  the-tropical-dome l

 

Czytaj więcej: Wojenne tajemnice Śląska i Brandenburgii z Tropical Island - 3 dni

Karkonosze z Berlinem-3dni

Świdnica-Walim-Krzeszów-Szklarska Poręba-Berlin-Poczdam

W programie: zwiedzanie unikatowego tzw. Kościoła Pokoju  w Świdnicy następnie jednego z tzw.podziemnych miast (Walim, Osówka lub Rzeczka) oraz po-cysterskiego opactwa z barokowym sanktuarium „Krzeszowskiej Pani”. Wieczorem zakwaterowanie w Szklarskiej Porębie z programem fakultatywnym do wyboru. Z kolei u naszych zachodnich sąsiadów, oprócz wiczornej panoramy miasta, zobaczymy centrum Berlina, między innymi: Alexanderplatz z górującą nad miastem Wieżą Telewizyjną, Nikolaisviertel – pozostałości średniowiecznej starówki Berlina, a także zabytki Wyspy Muzealnej: Katedrę Ewangelicką, Nową i Starą Galerię, Muzeum Egipskie, Muzeum Pergamonu. Ponadto wybierzemy się w rejs statkiem po kanałach Sprewy. W Poczdamie natomiast zwiedzimy zespół parkowo-pałacowy Sanssouci,wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Cena od 580 zł./os.*

berlin  berlin wieza  posdam

Czytaj więcej: Karkonosze z Berlinem-3dni

 

Informacja o plikach „cookie”

Strona korzysta z plików cookies, korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji na temat ochrony prywatności znajdziesz w naszej Polityce Czytaj więcej…

Zrozumiałem