Indie_sized biale_szalenstwo_sized dwa_plus_dwa_sized all_inclusive_sized wycieczki_objazdowe_sized

Praga i Kutna Hora - 4 dni

Praga-Kutna Hora

W programie: Kutna Hora: zwiedzanie zabytkowego miasteczka, które rozkwitło dzięki górnictwu srebra: wspaniały gotycki kościół św. Barbary, kolegium jezuickie, Muzeum Górnictwa Srebra z podziemną trasą, Dwór Florencki, kościół dziekański, rynek ze wspaniałymi kamienicami cechowymi i słupem morowym, kompleks klasztoru benedyktyńskiego ze słynnym Ossuarium. Praga: zwiedzanie z przewodnikiem, m.in.: klasztor na Strachowie, Pogorzelec, Loreta z repliką domku Najświętszej Marii Panny, kompleks Hradczany, barokowa dzielnica Mala Strana z kościołem św. Mikołaja, praskim Jezulatkiem. Spacer po Moście Karola. Muzeum Narodowe, rynek Vaclava, ogródek franciszkański, gotycki kościół MB Śnieżnej, Baszta Prochowa, Dom Miejski, Uniwersytet, Rynek Staromiejski z pomnikiem Jana Husa i figuralnym zegarem Orloy, dzielnica żydowska Josefov.

Cena od 790 zł./os.*

prague-postcard l  dancing-house-prague l  Praga

 

Czytaj więcej: Praga i Kutna Hora - 4 dni

Habsburskie stolice - 4 dni

Praga-Wiedeń-Budapeszt

W programie: Praga: spacer z przewodnikiem od klasztoru na Strachowie poprzez kompleks rezydencji królewskich na Hradczanach na Malą Stranę. Następnie przez Most Karola przejście do dzielnicy żydowskiej Josefov, następnie do wspaniałego Rynku Starego Miasta z gotyckim ratuszem, pięknymi kamienicami mieszczańskimi, pomnikiem Jana Husa i niepowtarzalnymi wieżycami kościoła Przed Tynem. Stamtąd dotrzemy do Traktu Królewskiego i jednej z zachowanych gotyckich baszt – Bramu Prochowej stamtąd już tylko kilka kroków do słynnego Placu Wacława zwieńczonego Muzeum Narodowym. Wiedeń: spacer z przewodnikiem miejskim po Pierwszej Dzielnicy: Plac Marii Teresy, dziedzińce cesarskiej rezydencji Hofburg, Hiszpańska Szkoła Jazdy, ulica Graben, Katedra. Następnie autokarowe zwiedzanie ulicy Ringstrasse oraz Placu Karola. Budapeszt: Plac Bohaterów z pomnikiem Milenium, Park Varosliget z pięknym kompleksem termalnym im. Sechenyiego, zamek Vajdahunyiad, Bazylika św Stefana i okolice Parlamentu. Następnie spacer po Wzgórzu Zamkowym, ozdobionym Zamkiem Królewskim, Kościołem Macieja oraz białymi wieżyczkami neoromańskiej Baszty Rybackiej. Następnie przejazd do barwnego miasteczka Szentendre – wizyta w Muzeum Jubilerstwa Węgierskiego i Szlifierni Diamentów. Wieczorem – wjazd na Górę Gelerta i pożegnanie miasta z niezapomnianą wieczorną panoramą stolicy Węgrów.

Cena od 625 zł./os.*

mala-strana-prague l  Viedeń  budapest-afternoon l

 

Czytaj więcej: Habsburskie stolice - 4 dni

 

Informacja o plikach „cookie”

Strona korzysta z plików cookies, korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji na temat ochrony prywatności znajdziesz w naszej Polityce Czytaj więcej…

Zrozumiałem